KONST / Litografier / Färglitografi 11482440

nr 1148 2440

Arvid Jorm

(1892-1964), Sverige

Färglitografi, Kor, signerad och numrerad 14/260, motivet: 31x44

Kondition: slitage, skador

Arvid Jorm, svensk målare född 1892 och död 1964 i Göteborg.

Utrop:

500 kr

måndag 4 december 2017
kl 20:29:43

Arvid Jorm

Läs mer om Arvid Jorm
ABC-flickor (Lisa Larson)